7 skutecznych zasad kreowania pytań, czyli jakie pytania zadawać w Kronikach Akaszy, plus przykładowe pytania

7 skutecznych zasad kreowania pytań, czyli jakie pytania zadawać w Kronikach Akaszy, plus przykładowe pytania

Czytasz dla siebie, przeprowadzasz odczyty dla innych lub chcesz skorzystać z odczytu w Polu Akaszy- w każdym z tych możliwości warto abyś wiedział/a jakie pytania warto zadawać. W tym blog poście podzielę się z Tobą 7 skutecznymi zasadami kreowania pytań, czyli jakie pytania warto zadawać w Kronikach Akaszy. Może zainspirują Cię do innego spojrzenia na to o co możesz i w jaki sposób możesz skorzystać z Pola Akaszy.

Intencja z serca, czyli jakie pytania zadawać w Kronikach Akaszy

Przez ostatnie 5 lat łączenia się z Polem Akaszy dla siebie i innych zauważyłam pewne zależnośności odnośnie zadawania pytań, które zebrałam w tutaj wymienione zasady. Niektóre z nich odkryłam poprzez metodę prób i błędów, inne dzięki uczestnictwu w warsztatach czy certyfikowaniu się na coacha. Ze wszystkich tych doświadczeń zbierałam wskazówki, którymi warto kierować się podczas zadawania pytań. 

Jednak.. to co widzę, że jest najważniejsze to czysta intencja płynąca z serca podczas zadawania pytania. Czyli nie jest, aż tak istotne jak sformułujesz pytanie, a bardziej to co chcesz osiągnąć poprzez zadanie go. Zasady, którymi się dzielę są wsparciem w ułożeniu sobie w głowie tego o co chcesz zapytać. I bardzo możliwe zainspirują Cię do zajrzenia głębiej.  Jednak nie ma potrzeby, żebyś z ogromną powagą myślał/a nad pytaniem. Pozwól im przypłynąć do ciebie. 

Przygotowując pytania zastanów się nad tym po co zadajesz to pytanie. Czemu chcesz się dowiedzieć tej informacji. Jaka jest Twoja motywacja i intencja w zadaniu tego pytania? 

Najważniejsze jest, aby przychodzić z otwartym i niewinnym sercem 🙂 

7 zasad zadawania Pytań w Kronikach i Polu Akaszy

1. Zasada – pytania służące Twojemu rozwojowi, ku górze

Każdy z nas doświadcza w swoim życiu wyzwań: zdrowotnych, relacyjnych, finansowych i wielu innych. Czasem od razu wiesz z czego wynika to wyzwanie i jak je uzdrowić, a w innych przypadkach zachodzisz w głowę i nie wiesz. 

Tutaj wchodzi Pole Akaszy, w którym są wszystkie informacje na Twój temat i można tam znaleźć wskazówki odnośnie tego jak możesz poszerzyć swoją świadomość i przekuć wyzwanie w drogocenną lekcję życiową. Możesz również zapytać o wskazówki jak możesz rozwiązać pewne konflikty. 

Tak długo jak Twoje pytania służa Twojemu dobru (i innych istot) mogą być szczegółowe lub ogólne.  Mogą dotyczyć każdego tematu, jaki przyjdzie Ci do głowy, z którym się borykasz. Ważne jest, aby to pytanie pomogło Ci rozwinąć Twoją świadomość.

Kiedy zadajesz pytania warto, aby były skierowane ku rozwiązaniu i uzdrowieniu, zamiast ku rozdrapywaniu. Czasem pytanie “dlaczego” potrafi pięknie poszerzyć świadomość, lecz warto, aby kolejnym krokiem było dopytanie się w jaki sposób możesz uzdrowić, ukochać, lub zintegrować daną kwestię. 

2. Zasada – Twoja odpowiedzialność

Chociaż niektórzy uważają, że w Polu Akaszy otrzymasz informację jaką decyzję podjąć, to niestety jest to prawda. Zadając pytanie nie warto traktować Pola Akaszy jako wyroczni, która dokładnie powie Ci co masz zrobić.

W Kronikach Akaszy można uzyskać informację odnośnie różnych możliwości, lecz ostateczna decyzja co wybrać należy do Ciebie. 

Schodząc na Ziemię podjęliśmy decyzję, że wchodzimy w życie w pełni. Jeśli odnosimy się do Pola Akaszy, lub innych ezoterycznych metod, po to, aby oddać odpowiedzialność za swoje życie i nie podejmować wyborów, to tak jakbyśmy uciekali od swojego życia. 

W momencie kiedy korzystasz z informacji z Pola Akaszy jako wskazówki do podjęcia decyzji okazujesz swoją dojrzałość. 

3. Zasada – pytasz o siebie, czyli koncentracja na sobie

Jedynym ograniczeniem w Polu Akaszy jest to, że możesz uzyskać dostęp tylko do informacji, które są z Twojej własnej mądrości duszy (czyli z Twojego własnego Pola Akaszy). Kiedy chcesz zapytać o inną osobę, otrzymasz informację dotyczącą relacji z tą osobą (a nie informacje z jej/jego Pola).

Przykład: zamiast zapytać “Czy Łukasz mnie kocha? (to jest jego prywatność) można zapytać: “co jest powodem, że mam wątpliwości, czy Łukasz mnie kocha?, albo “co mogę zrobić, aby mieć pewność, że Łukasz mnie kocha?” albo “co ma mi pokazać moje zwątpienie w miłość Łukasza”. 

Każda sytuacja w Twoim życiu może posłużyć Ci jako wsparcie w zrozumieniu siebie. Inni są dla Ciebie wsparciem w ujrzeniu pewnych schematów, które są w Tobie nieuświadomione. Każdy jest na swojej unikatowej drodze. Zamiast kierować energię i zastanawiać się o to co inni myślą, może warto zastanowić się czemu jest to dla Ciebie tak ważne 🙂 

4. Zasada – pytania otwarte

Pytania otwarte są magiczne gdyż dzięki nim otwierasz się w pełni na mądrości, które płyną ze Źródła. Nie próbujesz ograniczyć się do dwóch wyborów “tak” lub “nie”. Bardzo często wydaje nam się, że są tylko dwie drogi, biała albo czarna, a w Polu Akaszy okazuje się, że jest ich o wiele więcej. 

Lecz, aby je ujrzeć potrzebne jest zadanie pytania otwartego. Takiego, które nie insynuuje żadnej odpowiedzi, z pełną otwartością i pokora otwiera się na wszystko co przyjdzie. 

Zazwyczaj pytania otwarte zaczynają się “w jaki sposób…?”, “jak…?”, “dlaczego…”, “co mogę…?”, “po co…?”, “co chce…?”. 

5. Zasada – pytanie wytrych

Jeśli nie wiesz jakie pytanie zadać możesz poprosić o wsparcie swoich przewodników w Polu Akaszy. Czyli po połączeniu się z Kronikami, prosisz, aby było Ci podpowiedziane pytanie. Możesz wyjaśnić, że masz daną trudność, zagwozdkę w życiu i nie wiesz jak o nią zapytać (postawa niewinnego serca). W spokoju i cierpliwości czekasz, aż przyjdzie do Ciebie pytanie, które możesz zadać w tej kwestii. 

6. Zasada- złote pytania 

Kilka lat temu odkryłam dwa pytania, które za każdym razem działają cuda. Pierwsze to “co najważniejszego na dziś warto abym wiedział/a?”, a drugie to “jaka płynie dla mnie z tego lekcja życiowa?”. Alternatywnie można zadać “jaki z tego prezent?”.

Wydarzenia, wyzwania życiowe zawsze służą naszemu rozwojowi, tak więc, zadając to pytanie możemy nagle pojąć jaki jest cel tych wydarzeń w naszym życiu. Dzięki tej świadomości nie podchodzimy już do nich tak poważnie i możemy łatwiej zmienić wzorzec, według którego do tej pory używaliśmy (i dzięki temu “zaliczyć” lekcję życiową). 

Dzięki zadawaniu sobie takiego pytania również otwierasz się na swoją moc- tego, że dzięki zmianie perspektywy jesteś w stanie ujrzeć drugą stronę wyzwania życiowego. 

Jest to podobny koncept do znanego w psychologii “rozwoju potraumatycznego”, który oznacza pozytywną zmianę psychologiczną doświadczana w wyniku zmagania się z bardzo wymagającymi i bardzo stresującymi okolicznościami życiowymi. W tym video dowiesz się więcej o zjawisku rozwoju potraumatycznego. 

Link do video

7. Zasada – zdrowy rozsądek

Pamiętaj również, że Kroniki Akaszy nie mają na celu zastąpienia porady medycznej, psychologicznej czy prawnej, choć mogą dostarczyć innej, głębszej perspektywy na dane kwestie.

Pole Akaszy służy do poszerzenia świadomości, do Twojego wewnętrznego rozwoju, do wsparcia Ciebie poprzez atmosferę pełną miłości i akceptacji. Jednak.. nie jest to porada medyczna czy prawna i warto o tym pamiętać. Nie spotkałam się jeszcze z przypadkiem, żeby porada z Pola Akaszy zaszkodziła, lecz czasem nie są one tak konkretne jakbyśmy tego potrzebowali / chcieli. 

Tak więc w celach doradczych, duchowych, jak najbardziej, tylko pamiętaj o tym, że można również w świecie materialnym zasięgnąć porady 😉 

Jak dobrze zadać pytanie

Ostatecznie, większość pytań w Poli Akaszy służy albo pogłębieniu wglądu w siebie, albo wspiera w podjęciu działań.  Dlatego korzystnie jest przybrać formę jednego z poniższych:

 1.  Pytania wglądowe:  Pytania te ujawniają prawdziwą naturę omawianego tematu. Są one często najbardziej istotne, gdy zasadnicza natura sytuacji nie jest dostrzegana lub rozumiana. Przykładowe formaty:
  – Co warto, abym wiedział/a o X? 
  – Czego się uczę dzięki X?
  – Czego mi brakuje w X?
 2.  Pytania o działanie. Ta kategoria pytań pomaga w podjęciu kraków akcji w danym temacie.
  – Co mogę odpuścić?
  – Co korzystne jest abym zrobił/a, aby ruszyć do przodu? 
  – Jaki jest najbardziej korzystny krok, który mogę obrać w kierunku Y? 

Efektywna struktura pytań 

Najkorzystniejsze jest, kiedy pytania mają charakter otwarty.  Postaraj się nie zadawać pytań, na które odpowiedź jest „tak/nie”. Takie pytania mają dwa minusy. Po pierwsze, ograniczają ilość informacji i wglądów, które mogą się pojawić. Nie otrzymujesz tyle informacji, ile byś otrzymał/a w pytaniu otwartym. Po drugie, pytania tak/nie zaciemniają element wyboru. W życiu mamy wybór co do tego, co się wydarzy. Pytanie tak/nie da ci najbardziej prawdopodobną odpowiedź na temat sytuacji, ale pominie wszystkie ewentualności i rozważania, zmniejszając twoją zdolność do mądrego nawigowania.

Kiedy myślisz o zadawaniu pytań wykraczających poza dychotomię „tak/nie”, najbardziej przydatne są pytania „dlaczego”, „co” i „jak”.  Wystrzegaj się pytań typu „kiedy”, ponieważ rzadko uzyskuje się na nie satysfakcjonującą odpowiedź; podobnie jak pytania typu „tak/nie”, mają one tendencję do wprowadzania w błąd. W każdej sytuacji istnieje szeroki zakres możliwości czasowych. 

Pytania doprecyzowujące i wspierające transformację

Podczas sesji wspierające jest zadawanie pytań doprecyzowujących. Możesz wejść w dialog z Polem Akaszy. Kiedy otrzymasz symbol, przekaz, to możesz zapytać o potwierdzenie czy dobrze rozumiesz przesłanie z niego płynące. 

Kiedy zrozumiesz daną kwestię, warto dopytać jak na planie fizycznym możesz wprowadzić w życie tą zmianę w świadomości. Możesz poprosić o technikę, rytuał, lub inną formę wsparcia, która pomoże Ci w codzienności pamiętać o nowym sposobie patrzenia na daną kwestię i podążanie nową ścieżką. 

Podsumowanie

Zadając pytania w Polu Akaszy najważniejszą kwestią jest postawa otwartego, niewinnego serca. Kieruj się nim, a dzięki temu z większą łatwością odkryjesz pytania, które pragniesz zadać. Czasem warto również wejść do Pola Akaszy bez zadawania jakiegokolwiek pytania… zobaczyć jakie informacje same do nas płyną. 

Jeśli wiesz jakie pytania chcesz zadać w Polu Akaszy i chcesz skorzystać z odczytu napisz do mnie na aloha@lightfromthesource.com 

A jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z Polem Akaszy i czytać dla siebie lub innych zajrzyj do kursu indywidualnego lub kursu online.

Lista przykładowych pytań

(proszę miej na uwadze, żeby służyły Ci jako inspiracja. Niech Twoje serce poprowadzi Cię w wyborze, pytań najbardziej dla Ciebie korzystnych).

 1. Co jest najważniejszego, abym wiedział/a w tej chwili?
 2. Co sytuacja z X, ma mnie nauczyć? (tutaj można zapytać o osobę, lub wydarzenie, które wywołało w Tobie duże emocje)
 3. Jakie są moje dary? Jak mogę wykorzystać i rozwinąć moje dary?
 4. Jak mogę utworzyć więcej X? (np. więcej radości w życiu; więcej obfitości w życiu; więcej poczucia bezpieczeństwa)
 5. Co muszę wiedzieć o moim celu życiowym?
 6. Jakie zachowanie i przekonanie, ogranicza mnie i jest gotowe, aby je uwolnić? Jak mogę je uwolnić?
 7. Co potrzebuję zrozumieć o sobie, aby zaakceptować i kochać siebie jeszcze bardziej?
 8. Co mogę zrobić, aby w pełni rozkwitnąć?
 9. Co mogę odpuścić w życiu, aby cieszyć się większą obfitością/ spokojem/miłością?
 10. Jaka mogę odkryć moją pasję / cel życia?
 11.  Co mogę zrobić, żeby dostrzec Boga w sobie?
 12. Co mogę zrobić, żeby dostrzec Boga w drugiej osobie?

FAQ

1. Co to dokładnie jest Pole Akaszy?

Pole Akaszy to koncepcja, która wywodzi się z tradycji filozofii indyjskiej, a także znalazła odzwierciedlenie w różnych kulturach i ruchach duchowych. Jest to rodzaj “magazynu” wszechwiedzy, w którym zawarte są informacje na temat przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Wierzy się, że zawiera ono zapisy nie tylko naszych doświadczeń, ale także ewolucję dusz przez różne wcielenia.

2. Jak mogę uzyskać dostęp do Pola Akaszy?

Wejście w Pole Akaszy to podróż duchowa i doświadczenie osobiste. Nie ma jednej konkretnej metody, ale istnieją techniki, które mogą pomóc w tej podróży. Możesz skorzystać ze wsparcia osoby doświadczonej, która może pomóc w zrozumieniu tej przestrzeni duchowej. Zerknij na nasz kurs online łączenia się z Polem Akaszy lub sesje indywidualne.

3. Czy każdy ma dostęp do Pola Akaszy?

Tak 🙂 Każda osoba może połączyć się ze swoim Polem Akaszy i odczytać informacje w nim zawarte. Najważniejszy aspekt to wprowadzenie się w odpowiedni stan- pełen relaksu i połączeniu z Polem Serca. Kiedy jesteśmy rozluźnieni, wtedy informacje łatwiej spływają. Warto również nauczyć się odróżniać jakie informacje płyną z Pola, a jakie są informacjami płynącymi z umysłu. W blog poście “Jak wejść w Kroniki Akaszy” dowiesz się więcej na temat procesu. https://lightfromthesource.com/jak-wejsc-w-kroniki-akaszy/

4. Czy Pole Akszy to wyrocznia, która powie mi jaką decyzję mam podjąć?

Niestety nie. Pole Akaszy to źródło informacji. Otrzymując je, poszerzasz swoje zrozumienie danej kwestii i dzięki temu może być Ci łatwiej z podjęciem decyzji, która jest bliżej Twojego serca.

5. Czy sesja w Polu Akaszy zastępuje poradę prawną lub wizytę u lekarza?

Kroniki Akaszy nie mają na celu zastąpienia porady medycznej, psychologicznej czy prawnej, choć mogą dostarczyć innej, głębszej perspektywy na dane kwestie. 

Najnowsze posty: