Karty anielskie, karty z Pola Akaszy, karty wyroczni – co to jest, znaczenie i jak korzystać 

Karty anielskie, karty z Pola Akaszy, karty wyroczni – co to jest, znaczenie i jak korzystać 

Może już kiedyś korzystałeś/aś z kart anielskich, może podczas warsztatów, kręgów, u znajomego czy znajomej. Dostałeś/aś talię do ręki i zachętę “wybierz jedną”. Wylosowałeś/aś i opis idealnie wpasował się w Twoje aktualne rozterki. A może zupełnie nie rezonowałeś/aś z opisem. I co dalej? Czym właściwie są te karty i co z nimi zrobić? W tym blog poście dzielę się tym co odkryłam w tym temacie. 

Czym są karty anielskie (karty wyroczni)

Jest to zestaw kart (czasem 33, 44, 56 lub więcej / mniej w danej talii). Liczba kart w talii zależy od osoby, która karty stworzyła. Często osoby wybierając ilość kart kierują się “anielskimi liczbami” czyli 33, 44, 55.

W Polsce przyjęła się nazwa “karty anielskie” z uwagi na talie, które zyskały największą popularność stworzone przez Doreen Virtue. Większość z jej talii miała w nazwie “anioły” (“Angel Therapy Oracle Cards”, “Archangel Oracle Cards”, “Indigo Angel Oracle Cards”, “Saints and Angels Oracle Cards” i wiele innych; tylko niektóre z nich zostały przetłumaczone i wydane w języku polskim).

Czasem można również spotkać talię nazywają się “kartami wyroczni” (z ang. oracle).

Wracając do kart – każda karta ma swój indywidualny przekaz. Zazwyczaj każda karta reprezentuje danego anioła lub inną istotę (boginię, boga, duchy natury, abstrakcyjne obrazy).

Do kart zazwyczaj jest dołączona książeczka, w której znajduje się dłuższy opis, który wspiera w zrozumieniu przekazu. Czasem dołączony jest rytuał lub rekomendacja medytacji. 

Karty mają na celu wsparcie w znalezieniu innej perspektywy danej danej. Boskiej wskazówki, która doprowadzi do poszerzenia świadomości. Wpuszczeniu większej ilości miłości do codzienności. Czasem informacje z kart są po prostu wskazówką, która daje inspirację do działania z pozycji serca.

Co się stało z Doreen Virtue 

Doreen jest prekursorką kart- wydała wiele talii, które zostały przetłumaczone i wydane w krajach na całym świecie. Jednak od 2017 roku Doreen nawróciła się na Chrześcijanizm. Odwróciła się od New Age i wycofała kontrakty (które legalnie mogła), uniemożliwiając dalszą reprodukcję kart. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej możesz zajrzeć na jej nową stronę.
https://doreenvirtue.com/about-doreen-virtue/

Jakie są rodzaje talii

Jest wiele możliwości kart dostępnych na rynku. Każda z nich różni się przekazem, który w sobie niesie. Jedne przedstawiają anioły, inne buddyjskie przypowieści, jeszcze inne szamańskie duchy natury. Poniżej przedstawiam kilka rodzajów talii..

Karty “Magiczne Jednorożce” Doreen Virtue

Na każdej karcie przedstawiony jest inny jednorożec, z krótkim opisem pod spodem. Czasem jest to jedno słowo, lub krótkie zdanie. W książeczce znajduje się dłuższy opis przesłania z danej karty, który skłania ku refleksji. Ta talia, tak jak większość Doreen, zawiera karty, które są nastawione optymistycznie. Każdy przekaz spowoduje uśmiech 🙂 

Karty OSHO Zen Tarot

Każda karta przedstawia obraz ze złożoną symboliką oraz jedno słowo. W książeczce jest dłuższy opis, w którym jest wyjaśnienie symboliki karty. Te karty skłaniają ku głębszej refleksji. Są bardziej nastawione na pracę z wypartymi, nie ukochanymi częściami siebie. Na prawdziwe przyjrzenie się sobie i swoim schematom. Losując te karty nie zawsze uśmiech może Ci towarzyszyć, lecz zdecydowanie skierują Twój wzrok na to co ukryte w cieniu. W tej księgarni internetowej możesz otrzymać talię w języku polskim (często jest jedynie dostępna po angielsku więc warto to sprawdzić w opisie) – link.

Karty z Pola Akaszy 

Są to karty, które wydałam wspólnie z Izis w Akaszy. Każda z kart przedstawia abstrakcyjny obraz, który odnosi się do przekazu, które Izis otrzymuje łącząc się z Polem Akaszy. Przekazy to krótkie historie, przypowieści, które koją i dają wskazówkę w codzienności, aby uspokoić umysł i połączyć się z sercem i uważnością. Idealnie wspierają w połączeniu się z boskością w sobie. Więcej o kartach dowiesz się tutaj. Losując je, najprawdopodobniej połaczysz się z boskim spokojem i źródłem wiedzy w sobie.

Karty OSHO przemiana 

Każda z kart zawiera obraz reprezentujący buddyjską przypowieść, która opisana jest w załączonej książeczce. Przypowieści są bardzo metaforyczne i potrafią pozostać na długo w pamięci. Skłaniają do głębszego przyjrzenia się swoim wzorcom zachowań. Wielowarstwowość przekazu przypowieści daje nowe perspektywy na aktualne wydarzenia. Pod tym linkiem możesz zakupić Karty Przemiany OSHO.

Karty Poszukiwania

Ania, która stworzyła karty, jest malarką. Karty stworzyła ze swoich obrazów, które są głęboko poruszające. Każda karta ma na dole napisane jedno słowo, które łączy się z obrazem. Nie ma dłuższej historii, przypowieści opisanej w książeczce. Przepiękna talia, w której nie trzeba za dużo analizować. Każda karta ma jedno słowo i obraz, który zawiera w sobie więcej niż tysiąc słów. Więcej o kartach znajdziesz tutaj.

To jest tylko kilka z talii, na rynku można znaleźć ich ogromną ilość. W dalszej części tekstu dzielę się sposobami jak możesz wybrać talię dla siebie.

Czym różnią się karty anielskie od kart z Pola Akaszy czy tarota

Karty anielskie, zazwyczaj koncentrują się na energii aniołów. Zazwyczaj postaci przedstawione na kartach to anioły lub inne istoty światła. Zazwyczaj oprócz obrazu towarzyszy jeszcze dłuższy opis w książeczce. Przekazy są pełne światła, miłości i dają nadzieję. Zazwyczaj są tworzone poprzez channeling – twórca otrzymał przekaz, jakie anioły mają być ukazane i jaką niosą ze sobą informację. Zazwyczaj losuje się jedną kartę. 

W kartach z Pola Akaszy najważniejszy jest przekaz, który jest w książeczce. Jest on jak drogowskaz, boska wskazówka odnośnie danego aspektu w życiu. Obraz, który znajduje się na karcie jest wizualną reprezentacją przekazu, która może wesprzeć w zrozumieniu go. Zazwyczaj losuje się jedną kartę. 

Tarot natomiast składa się z góry ustalonej liczby – 78 kart, które mają ustaloną symbolikę i niosą w sobie przekaz dla osoby. Karty można losować pojedynczo, lub korzystając z danego ustawienia (np. dwie karty na aktualną sytuację; trzy karty na przyszłość; jedna karta na relację). Jest wiele możliwości korzystania z tarota i zazwyczaj losuje się więcej niż jedną kartę, tak jak w przypadku kart anielskich czy kart z Pola Akaszy. 

Jak korzystać z kart

Zanim przejdziesz do losowania ważne jest, abyś ustalił/a swoją intencją, czyli pytanie jakie masz do kart. Możesz zapytać o konkretną sprawę (np. co dobrze, abym wiedziała zanim podejmę decyzję o zmianie mieszkania) lub ogólne zapytanie (co najważniejszego powinnam wiedzieć na dziś). Kiedy masz już ustaloną z serca intencję przechodzi się do wyboru karty. Poniżej kilka możliwości wyboru kart, z którymi spotkałam się najczęściej.

  1. Tasuj karty dość niedbale, prosząc, aby karta z odpowiedzią wypadła sama. Zazwyczaj daję sobie ok. 15 sekund, jeśli żadna nie wypadnie korzystam z innego sposobu wyboru karty, albo rozumiem, że dziś karty nie mają mi nic do przekazania
  2. Rozkładając karty (obrazami w dól) w wachlarz i wybierając taką, która do Ciebie przemawia, np. od razu przyciąga Twój wzrok; alternatywnie możesz położyć jedną z dłoni nad talią, zamknąć oczy i przesuwać powoli dłonią nad nimi. Karta nad którą poczujesz najwięcej energii w dłoni, jest Twoją kartą 🙂

Jak często korzystać z kart anielskich

Możesz korzystać tak często jak czujesz potrzebę. Jednak nie warto być zachłannym 😉 Jeśli wpadniesz w cug karciany i będziesz losować karty co chwila, to w pewnym momencie przestaną Ci służyć wsparciem. Istoty światła chcą, abyś w pełni doświadczał/a swojego życia i konsekwencji swoich wyborów.

Osobiście korzystam z kart raz na kilka dni – losuję jedną kartę na kilka dni lub na tydzień. Czasem jeśli czuję, że nie w pełni zintegrowana wskazówkę z tej karty to trzymam ją nawet dłużej. W pewnym momencie też po prostu czuję, że czas danej karty się skończył. 

Kiedy natykam się na wyzwanie życiowe czasem również sięgam po kartę, aby informacja z niej wsparła mnie w zrozumieniu wydarzeń i tego co mogę zrobić, aby zrozumieć jaka lekcja płynie dla mnie z tych zdarzeń. 

Czy karty anielskie są bezpieczne

Zdecydowanie tak 🙂 Karty są przekazami, które wspierają w połaczeniu się z miłością, spokojem. Niektóre kierują wewnętrzny wzrok ku wypartym, ukrytym częścią, które są gotowe na zintegrowanie. 

Są dwa zagrożenia jakie widzę. Pierwsza to uzależnienie się od kart. Korzystanie z nich w każdej, nawet najmniejszej decyzji. Traktowanie kart jako wyroczni, a nie jako wskazówki do zrozumienia siebie na głębszym poziomie. 

Drugie to zbytnia pozytywność. Niektóre z talii zawierają w sobie tylko pozytywne przekazy, które mogą prowadzić do spiritual bypasing (więcej znajdziesz w blog poście “czym jest spiritual bypassing” lub w tym filmiku na Youtube). Taka pozytywna talia może wspierać odwracanie wzroku od swoich nieuleczonych części,czy  emocji, które są niewygodne. Prowadzi to do oddalania się od samej/ego siebie. 

Jak oczyścić swoją talię 

Jeśli z Twojej talii korzystało kilka osób, albo dopiero co do Ciebie przyszła, możesz ją oczyścić. Tak jak w każdym rytuale najważniejsza jest intencja. Wystarczy, że weźmiesz swoją talię z intencją oczyszczenia i trzy razy obrócisz w lewo, a następnie trzy razy w prawo nad płomieniem świecy.

Jak wybrać najlepszą talie dla siebie

Kiedy wybierasz swoją pierwsza talię możesz pójść za intuicją i swoimi odczuciami. Może być tak, że jakąś talię od razu poczujesz, spodobają Ci się obrazy na niej przedstawione, albo przekazy. Albo poczujesz ciarki, kiedy weźmiesz do dłoni lub zobaczysz zdjęcie. A może po prostu wiesz, że masz mieć akurat tę talię. 

Natomiast kiedy kupujesz kolejną talię to możesz zastanowić się nad talią, która jest lekko poza Twoją strefą komfortu, czyli, np. taka która nie ma tylko pozytywnych przekazów. Albo taką, która różni się energetycznie od tej, która już masz. Dzięki temu rozszerzasz swoje spektrum i w momencie kiedy poczujesz, że chciałbyś/abyś korzystać z kart poczujesz, która talia do Ciebie bardziej przemawia. 

Ile kosztują karty 

Zależy jaka talia – oscylują od ok. 60-350 zł. Na Olx.pl oraz Vinted możesz znaleźć karty, które ktoś sprzedaje, bo np. nie poczuł ich energii, kiedy przyszły. Kiedy zdecydujesz się na odkupienie talii warto oczyścić ją (opisane w punkcie wyżej).

Podsumowanie

Karty mogą być wspaniałym wsparciem w samorozwoju. Pokazując aspekty danej sytuacji z innej perspektywy, dzięki czemu poszerzamy swoją świadomość. Małe ziarenko, które zasiewasz, z którego może wyjść piękna myśl, czy nowy kierunek. Mam nadzieję, że ten post dał Ci informację, których potrzebujesz, aby rozwinąć swoją prakrtykę korzystania z kart! 

Powodzenia!

FAQ

1. Co to są karty anielskie?

Jest to talia kart, w której każda ma swój indywidualny przekaz od danego anioła lub inną istotę (boginię, boga, duchy natury, abstrakcyjne obrazy). Do kart zazwyczaj jest dołączona książeczka, w której znajduje się dłuższy opis, który wspiera w zrozumieniu przekazu. Czasem dołączony jest rytuał lub rekomendacja medytacji. 

Karty mają na celu wsparcie w znalezieniu innej perspektywy danej danej. Boskiej wskazówki, która doprowadzi do poszerzenia świadomości. Wpuszczeniu większej ilości miłości do codzienności. Czasem informacje z kart są po prostu wskazówką, która daje inspirację do działania z pozycji serca.

2. Czy karty anielskie są bezpieczne?

Zdecydowanie tak 🙂 Karty są przekazami, które wspierają w połaczeniu się z miłością, spokojem. Niektóre kierują wewnętrzny wzrok ku wypartym, ukrytym częścią, które są gotowe na zintegrowanie. 

3. Jakie karty anielskie wybrać?

Kiedy wybierasz swoją pierwsza talię możesz pójść za intuicją i swoimi odczuciami. Może być tak, że jakąś talię od razu poczujesz, spodobają Ci się obrazy na niej przedstawione, albo przekazy. Albo poczujesz ciarki, kiedy weźmiesz do dłoni lub zobaczysz zdjęcie. A może po prostu wiesz, że masz mieć akurat tę talię. 

Natomiast kiedy kupujesz kolejną talię to możesz zastanowić się nad talią, która jest lekko poza Twoją strefą komfortu, czyli, np. taka która nie ma tylko pozytywnych przekazów. Albo taką, która różni się energetycznie od tej, która już masz. Dzięki temu rozszerzasz swoje spektrum i w momencie kiedy poczujesz, że chciałbyś/abyś korzystać z kart poczujesz, która talia do Ciebie bardziej przemawia.

4. Ile kosztują karty anielskie?

Zależy jaka talia – oscylują od ok. 60-350 zł. Na Olx.pl oraz Vinted możesz znaleźć karty, które ktoś sprzedaje, bo np. nie poczuł ich energii, kiedy przyszły. Kiedy zdecydujesz się na odkupienie talii warto oczyścić ją (opisane w punkcie wyżej).

5. Jak korzystać z kart anielskich?

Zanim przejdziesz do losowania ważne jest, abyś ustalił/a swoją intencją, czyli pytanie jakie masz do kart. Możesz zapytać o konkretną sprawę (np. co dobrze, abym wiedziała zanim podejmę decyzję o zmianie mieszkania) lub ogólne zapytanie (co najważniejszego powinnam wiedzieć na dziś). Kiedy masz już ustaloną z serca intencję przechodzi się do wyboru karty. W tekście powyżej znajdziesz kilka możliwości wyboru kart, z którymi spotkałam się najczęściej.

Najnowsze posty: